سفارش تبلیغ
صبا

نتایج نامطلوب جراحی لیفت صورت

خطرات احتمالی لیفت صورت: (بسیار نادر هستند):

 

    ریسک بیهوشی

    خون ریزی

    عفونت

    آسیب عصب صورت 

    موی کم در محل  برش

    تغییر در احساس پوست

    درد زیاد

    آلرژی 

    تورم طولانی مدت

   

    نتایج نامطلوب جراحی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 نامتقارن بودن صورت ، ظاهر ناخوشایند محل اسکار

با انتخاب یک جراح حاذق، نتایج لیفت صورت می تواند به شکل بسیار رضایت بخشی برای شما باشد و چهره تان را به سال های جوانی برگرداند . 

مشکلات لیفت صورت با نخ چیست؟
1- ممکن است هیچ بهبودی مشاهده نشود. خطر عمده ی روش لیفت با نخ این است که ممکن است متوجه هیچ گونه تغییری نشوید. در این صورت برای داشتن یک تغییر قابل ملاحظه احتمالاً روش های لیفت ابرو، لیفت صورت یا لیفت گردن را نیز در نظر خواهید گرفت.
2- ممکن است نخ ها نمایان شوند. در برخی بیماران لیفت با نخ که پوست نازکی داشته اند مشاهده شده است که نخ ها در فاصله کوتاهی بعد از انجام این روش از زیر پوست نمایان شدهاند (بعد از یک هفته یا بیشتر).
3- حساسیت یا بی حسی در ناحیه ی تحت درمان. ممکن است در ناحیه ای از صورت که تحت درمان واقع شده است بی حسی وجود داشته باشد. برخی بیماران نیز احساس می کنند که پوست آنها پس از این جراحی حساس شده است.
4- شکل گیری بافت اسکار: عفونت در ناحیه ی تحت درمان یکی از عوارض لیفت صورت با نخ غیر متداول می باشد. در موارد نادر ممکن است عفونت نیاز به تخلیه از طریق جراحی داشته باشد. شکل گیری بافت اسکار نیز محتمل است.
5- ظاهر نامتوازن صورت: برخی جراحان متوجه حرکت بخیه ها یا گسیخته شدن نخ ها می شوند که موجب نامتوازن شدن ظاهر صورت می گردد.
نارضایتی گسترده بیماران و جراحان
با توجه به نظرات بسیاری از افرادی که این روش را انجام داده اند، نارضایتی گسترده ای در میان افرادی که هزینه ی زیادی بابت این روش پرداخت کرده اند و در ازای آن مشکلات طولانی مدت یا عدم وجود هر گونه تاثیر مثبت را تجربه کرده اند، مشاهده می شود.
با توجه به گفته های برخی متخصصین زیبایی لیفت با نخ یک ایده ی نو بوده است اما در واقعیت آن طور که باید موثر نبوده و ارزش بهای گزافی که به ازای آن پرداخته شد را نداشته است. در بهترین حالت ممکن است به مدت یک سال مزایای جزئی مشاهده شود اما معمولاً حتی تاثیر آن بسیار کمتر از این زمان می باشد. به همین دلیل، این متخصصین، جراحان زیبایی که جراحی و درمان های مناسب ارائه می دهند و از لیفت نخ در درمان های خود استفاده می نمایند را سراغ ندارند.
بسیاری از مشکلات گزارش شده به دلیل نخ مورد استفاده در این روش بوده است که بر اساس نظرات متخصصین برای سال ها در جراحی ها در داخل بدن مورد استفاده قرار گرفته و کاملاً با بافت های بدن سازگار است و بنابراین امکان پس زدن آن وجود ندارد. متاسفانه تجربیات بیماران موید این ادعا نبوده است و بسیاری از افراد مجدداً به پزشک یا جراح خود مراجعه نموده و به دلیل مشکلات ناشی از نخ های مورد استفاده تقاضای درمانهای ترمیمی داشته اند. مشکلات متداول این روش نیز نمایان بودن نخ در پوست های نازک و یا ایجاد سردرد یا احساس سوزش در زیر پوست می باشد. در نهایت تنها نخ مورد تایید برای این روش نیز از بازار خارج شد و در حال حاضر درمان های لیفت با نخ با استفاده از بخیه های قابل جذب انجام می گیرند.
آیا لیفت صورت با نخ واقعاً غیر تهاجمی است؟
در حالیکه روش مرسوم لیفت کامل صورت شامل بیهوشی عمومی و یک شب بستری در بیمارستان و نیاز به چندین هفته استراحت دارد، اما لیفت با نخ را می توان طی یک ساعت و پس از 72 ساعت استراحت به اتمام رساند. همچنین پس از عمل نیازی به پانسمان نمی باشد و مراقبت پس از درمان نیز جزئی است. با این وجود متخصصین زیبایی همچنان عقیده دارند که این روش بدون درد و غیر تهاجمی نمی باشد. کشیدن پوست و بافت زیرین آن حتی با بی حسی موضعی همراه با درد و آسیب دیدگی است.
می توان بطور قطعی گفت که پس از انجام این عمل، زخم و احتمالاً کبودی برای مدتی وجود خواهد داشت. اگر شما آمادگی کامل برای تمام این موارد را داشته باشید و حتی نتایج نیز همانی باشند که انتظار آن را داشته اید، همه چیز قابل قبول است؛ اما اگر پس از انجام این روش مایوس شده باشید در این صورت احتمالاً تمام درد و ناراحتی که متحمل شدهاید، بی فایده بوده است.
دیدگاه های منفی جراحان زیبایی درباره ی لیفت صورت با نخ
نتایح لیفت صورت با نخ پس از 3 تا 6 ماه از بین می روند و متخصصین زیبایی را با مشکلات بسیاری مواجه می کنند زیرا متعاقب آن باید پول بیمار را باز گردانند و برای بسیاری دیگر نیز مجبورند لیفت صورت را بصورت رایگان انجام دهند. چنین امری برای تمام پزشکان یک ناامیدی ناگوار و وحشتناک است.روش دیگری نیز برای لیفت می باشد که دارای عوارض کمتری است.بوتاکس ابرو و پیشانی روشی اثبات شده برای لیفتینگ است. در طول زمان ممکن است ابروهای شما دچار افتادگی شده و یا پایینتر بیاید. با بوتاکس شما میتوانید ابروهای خود را بالا کشیده و از ظاهر خستهی صورت خود کاسته و ظاهری جوانتر داشته باشید.